Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są de facto smaczne i godne paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *